Usługi taksówkarskie

Kontenery z Chin i ich transport

Jak sprowadza się kontenery z Chin?

spedycja morska

Kontenery z Chin - droga morska czy lądowa?

Czas pandemii nie był łaskawy dla transportu towarów z Państwa Środka. Zwłaszcza spedycja morska miała problem z rozwinięciem żagli i utrzymaniem częstotliwości kursów z ubiegłych lat. W pewnym momencie spowodowało to szybki wzrost w innych dziedzinach transportu. Zwłaszcza spedycja kolejowa z Chin z kontenerami zmierzającymi do Unii Europejskiej rozwijała się w dynamiczny sposób. Mimo, że transport kolejowy rozwinął się w 2020 roku, to jednak kontenery z Chin nadal są dostarczane do Europy głównie drogą transoceaniczną. W 2020 roku transport morski odpowiadał za niemalże 90% importu towarowego z Chin do Unii Europejskiej w kategorii masy przewiezionych ładunków.

Długa droga kontenerowców

Choć transport morski z Chin do Polski trwa około 30-40 dni, to jest on nadal najczęściej wybieraną formą importu towarów z Azji. Spedycja kolejowa z Chin jest polecana zwłaszcza w sytuacjach opóźnienia produkcji w kraju i konieczności szybszego (10 - 14 dni) dostarczenia brakujących komponentów. Jeżeli chcemy zamówić kontenery z Chin, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z narzędzia typu kalkulator kosztów transportu online. Po uzupełnieniu koniecznych danych, będziemy w stanie oszacować, jaka jest wycena transportu dla naszych towarów.

Drobnica i całe kontenery

Transport kontenerowy możemy podzielić na transport drobnicowy lub transport pełno kontenerowy. Pierwszy z nich LCL, czyli Less than Container Load, będzie przydatny, gdy nasze zamówienie gabarytami nie będzie wymagało zamawiania całego kontenera a np. palety lub tylko kartonu zawierającego potrzebne produkty. Natomiast FCL, czyli Full Container Load to opcja idealna, gdy interesuje nas załadowanie towarem całego kontenera. Spedycja kolejowa z Chin, choć jest znacznie szybsza, to jest też dużo droższa od transportu morskiego. Kontenerowce, które płyną do Gdyni z Państwa Środka oprócz czasu na załadunek towarów oraz okres trwania rejsu, muszą przejść przez odprawy celne po przypłynięciu do portu docelowego.

spedycja morskaspedycja kolejowa z Chinkontenery z Chintransport morskitransport morski z Chin do Polskikalkulator kosztów transportuwycena transportutransporttransport kontenerowyodprawy celne

Powiązane wpisy

Taksówka Wrocław

Taksówka Wrocław oferuje szereg usług dodatkowych. Jakie?

Taxi Wrocław

Taxi Wrocław - skorzystaj kiedy tylko chcesz

Przeprowadzki Legnica - zlecać?

Warto zlecać przeprowadzki Legnica czy robić osobiście?

Wymiana opon Kosakowo - czy jest ważna?

Dlaczego wymiana opon Kosakowo jest tak istotna?